צילום: HIT מכון טכנולוגי חולון

השגת תורים מהירים יותר לרופא, טיפול בגמגום ילדים, ואפילו פתרון לבזבוז של משקאות אלכוהוליים בברים ומועדוני לילה: אלו רק חלק מהסטרטאפים החדשים שהוצגו השבוע ע"י סטודנטים ב- HIT מכון טכנולוגי חולון, באירוע סיום תוכנית האקסלרטור HandZone של מרכז היזמות של המכון.

HandZone היא תוכנית בת 6 חודשים שמתקיימת במרכז FUTURE, מרכז החדשנות והיזמות של HIT שנועדה לחבר בין האקדמיה לאקוסיסטם היזמי ולתעשייה במטרה להתניע מיזמים חדשניים. התוכנית מותאמת למיזמים בשלבם המוקדם, מרעיון ועד למוצר בר-קיימא מינימלי.

במהלך שישה חודשים, תוכנית HandZone סיפקה לסטודנטים מהמכון שהשתתפו בתוכנית, קרקע פורייה לפיתוח רעיונות חדשניים במטרה להפוך אותם למיזמים עסקיים. כפי שהתקיים בעבר, בתוכנית לקחו חלק פעיל יזמים, מנטורים, סגל ומומחים בתעשייה, שטיפחו סביבה של יצירתיות, הדרכה ותמיכה.

בין המיזמים הבולטים שהשתתפו בתוכנית: Speako של הבוגר רז מלכה, פלטפורמה אינטראקטיבית המיועדת לטיפול בגמגום ומאפשרת לילדים לעסוק במפגשי תרגול דיגיטליים, מה שהופך את תהליך הטיפול למהנה וליצירתי.

Tori של הסטודנטיות אניטה מלינסקי, גל אוקסנברג, חן שטרנין, אפליקציה המשלבת מערכות בריאות שונות, כולל קופות חולים, בתי חולים ומרפאות פרטיות ומאפשרת החלפת פגישות רפואיות בין מטופלים, במטרה לצמצם את תופעת ה"No Show" ולהקל על זמני המתנה ארוכים.

הסטודנטים עידו תדמור ודור לוי יצרו את LATWO , פלטפורמה מבוססת AI המספקת חווית מלצרים דיגיטלית לסועדים ולצוות המסעדות. הפלטפורמה מציעה המלצות מותאמות אישית, הזמנה מהירה ואפשרויות תשלום מאובטחות תוך סיוע למלצרים לייעל את השירות שלהם.

וגם את התחום הפיננסי הסטודנטים לא השאירו מאחור- המוצר Modo של אלעד אחי, הוא פתרון IoT שנועד לשפר את הניהול הפיננסי במפעלים המגישים אלכוהול. המערכת כוללת פיית IoT הנשלטת על ידי ברמנים לניטור והתאמת כמות המזיגה תוך איסוף נתונים בזמן אמת.

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT מכון טכנולוגי חולון: "מדי שנה אנחנו עדים לחשיבה היצירתית של הסטודנטים הישראלים, ולרעיונות שהם מביאים שיכולים לשנות ולהקל על העולם שבו אנו חיים. רעיונותיהם של הסטודנטים משקפים כיצד הרב התחומיות תופסת תאוצה והופכת לנפוצה יותר ויותר מדי יום. זהו נושא שאנחנו במכון דואגים לפתח כבר מספר שנים ומעבירים אותו לסטודנטים שלנו. תכנית היזמות מאפשרת לנו לתת לסטודנטים את הבמה לקדם את הרעיונות ומרגש לראות שאלו התוצאות".

טלי מלאך, מנהלת מרכז FUTURE, HIT מכון טכנולוגי חולון: "תכנית הדגל של FUTURE- HandZone, משביחה כל שנה מחזור חדש של יזמים. אנו רואים עצמינו אחראים על יצירת פייפליין יזמי חדש ,לטובת האקוסיסטם היזמי בישראל. מרכז היזמות FUTURE מהווה כור היתוך ליזמים צעירים מבין הסטודנטים , בוגרים וסגל המכון תוך מינוף היכולות הרבות הנמצאות במכון לטובת מטרה זו".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here