צילום: דורון מסרנו

לאחר ההכרזה של רשות החדשנות על התוכנית הלאומית להאצת את תחום ה Bio-Convergence בישראל, אתמול (ד', 19.7) התקיים בHIT מכון טכנולוגי כנס ראשון מסוגו בישראל העוסק בתחום, המשלב בין ביולוגיה לטכנולוגיה בפיתוח מוצרים, בהשתתפות בכירים במשק ותעשיות ביטחוניות. במסגרת הכנס דנו בחשיבות למצב את מדינת ישראל כמובילה עולמית בתחום, וכן, יישומים פוטנציאלים של ביו קונברג'נס בענפי תעשייה שונים. כמו כן דנו משתתפי הכנס באפשרויות שיתוף פעולה והקשר החשוב בין התעשיה והאקדמיה כגורם מרכזי ומשמעותי במסגרת המאמצים למצב את הובלתה העולמית של ישראל בתחום.

הכנס נערך במעמד פרופ' אדוארד יעקובוב – נשיא HIT, פרופ' יוסף בן עזרא – דיקן הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בHIT, וד"ר רפאל ברכאן – סגן נשיא לחדשנות ומחקר בHIT. מי שהוביל בתכנון הכנס הוא ד"ר יובל דורפן מוביל תחום ביו-קונברג'נס בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב-HIT. בנוסף בין משתתפי הכנס ד"ר שני פלד – מובילת תחום ביו-קונברג'נס באלביט מערכות, ד"ר מכיל סורני- הררי – ראש תחום הנדסה ביולוגית במפא"ת, פרופ' רון מילוא – מומחה לחיידקים וביונקים מהטכניון, ד"ר דנה גורביץ מנהלת טכנולוגיות ברשות החדשנות.

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT מכון טכנולוגי חולון: "כבר מספר שנים שהמכון מוביל בגאון את דגל הרב-תחומיות מתוך הבנה שהגבולות בין הענפים השונים אט אט נעלמים. לאחר שקראנו את התוכנית הלאומית להתנעת הביו-קונברג'נס של רשות החדשנות, היה לנו בהנהלת המכון ברור שעלינו לקיים את הכנס הראשון בישראל בנושא שמטרתו להתניע את המאמצים הללו. רב התחומיות עומד במרכזו של הביו-קונברג'נס ואנחנו חושבים שיש לנו המון לתרום בנושא ולכן פתחנו גם תכנית התמחות מיוחדת בלימודי תואר שני במסגרת הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה"

ד"ר יובל דורפן, מוביל ההתמחות בביו-קונברג'נס בפקולטה להנדסה, HIT מכון טכנולוגי חולון: "התכנית החדשה תאפשר לישראל להוביל את תחום הביו קונברג'נס בעולם ולתמוך ביישומים בתחום הקיימות, בריאות הציבור ותחומי תעשייה בולטים נוספים"

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here