צילום: דורון מסרנו

HIT מכון טכנולוגי חולון ערכה כנס השנתי של הפקולטה לטכנולוגיות למידה (טל"מ) בפעם העשירית. כמדי שנה, במהלך הכנס דנים המומחים המובילים בתחום בישראל ומהעולם, בשילוב של טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך בתחום הלמידה הארגונית. השנה הוקדש חלקים נרחבים מן הכנס בעיסוק על השפעותיה של הבינה המלאכותית היוצרת (Generative AI) – כיצד ביכולתה לייעל תהלכי למידה, וגם השלכות אפשריות על עבודתם של מפתחי ומנהלי הדרכה.

בדומה לשאר הכנסים המתקיימים בHIT, גם הכנס הנוכחי התקיים בהשתתפות בכירים מן התעשיה ביחד עם החוקרים המובילים בתחום. קיום הכנס מאשש את מחויבות לנושא ולמדיניות שמוביל נשיא HIT – פרופסור אדוארד יעקובוב.
במהלך הכנס, לאחר מושב הפתיחה התקיימו כ-3 מושבים שונים במסגרתם התארחו כ-15 דוברים שונים מן האקדמיה והתעשיה. בכנס השתתפו: חוקר הסוציולוגיה והסופר הד"ר יובל דרור; מנכ"ל ELEVATION – אבי שניר; יו"ר חברת "מתודיקה" – גדעון זיילר, סמנכ"ל Appsflyer – ינאי זגורי, מנכ"ל "סנטריאל" – גל רימון ועוד.

בנוסף, במסגרת הכנס התקיימה תחרות להוקרת המצוינות בלמידה דיגיטלית שנועדה לקדם את תחום הלמידה הדיגיטלית בישראל. כ–20 הצעות הוגשו לתחרות ממוסדות אקדמיים שונים כדוגמת הטכניון, אוניברסיטת בר אילן, ביחד עם תאגידים וחברות גדולות במגזר האזרחי והציבורי כמו ישראכרט נציבות שירות המדינה, לוטם, מתודיקה, ג'ון ברייס ועוד.

פרופסור אדוארד יעקובוב, נשיא HIT מכון טכנולוגי חולון: "HIT ממשיך להניף את דגל הבינה המלאכותית. הכנס הנוכחי מצטרף של כנסים שקיימנו בנושא השפעותיה של הבינה המלאכותית על תחומי שונים. בדומה לכנסים הקודמים, אנו מאמינים שיכולתנו להפיק את המיטב מהבינה המלאכותית טמון בקשריה של האקדמיה עם התעשייה. בנוסף אנו סבורים שרק על ידי העלאת הנושא לדיון מעמיק ונרחב, נוכל לקדם קוד אתי שיעגן את דפוסי השימוש בטכנולוגיה החדשה"

פרופ' גילה קורץ, דיקנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה ב-HIT: "זהו הכנס העשירי של הפקולטה לטכנולוגיות למידה. זהו כנס המבטא באופן מעשי את מדיניות המכון של אקדמיה יישומית המחוברת לשטח. שיתוף פעולה של הצגת הפעילות האקדמית בתחום וכן הפעילות מהתעשייה בשילוב טכנולוגיות למידה בארגונים. השנה המוקד יהיה בינה מלאכותית והשלכותייה על הפרופסייה של מפתחי ומנהלי הדרכה"

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here