קרדיט צילום: חנני לדל

 

בשיתוף משרדי האנרגיה, החקלאות, הכלכלה, הגנ"ס, המדע

פורום האקלים של בית הנשיא ומשרד האנרגיה מגרמניה

 

בכנס שיתקיים יומיים 1-2 במרץ 2023, בגליל העליון תיערך ישיבת העבודה הראשונה של הצוות הבין משרדי של משרדי האנרגיה הישראלי והגרמני, מכון המחקר מיגל מישראל, ומכון המחקר פראונהופר מגרמניה- במסגרת שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה בין המדינות, עליו הוחלט בוועידת האו"ם האחרונה לשינויי אקלים.

 

מטרת הכנס היא להציג את ההתקדמות בארץ בתחום האגרו וולטאישילוב חקלאות וייצור חשמל מהשמש, ולדון ביישום מערכות סולאריות בשטחים החקלאיים ברחבי העולם.

הכנס יכלול פאנל בינלאומי בנושא חקלאות, שירכז נציגים ממשרדי האנרגיה של שתי המדינות, גרמניה וישראל וחברות אנרגיה בת קיימא בינלאומיות, יתקיימו שולחנות עגולים, בשיתוף פורום האקלים של בית הנשיא, לדיון באתגרים לקידום התחום בארץ, וכן יוצגו מחקרים, חדשנות, טכנולוגיה מתקדמת ומיזמים פורצי דרך בתחום.

בכנס ישתתפו- קובעי מדיניות ואסטרטגיה ממשרדי הממשלה והרשויות הרלוונטיות, חברות אנרגיה בינלאומיות, חוקרים, יזמים וחקלאים.

 

אופיר אקוניס, שר החדשנות המדע והטכנולוגיה אומר: "אני רואה בפעילות מכון המחקר מיגל חשיבות כפולה ומכופלת: עצם מיקומה, בקרית שמונה המשמשת כמרכז ידע לגליל העליון כולו, ופועלה המרשים במחקרים פורצי דרך בחדשנות ופיתוח האנרגיות מתחדשות והשת״פ הבינלאומי הוא אבן יסוד משמעותי בצמיחתו של מיגל ובהרחבת פעילותו בארץ ובעולם".

קרדיט צילום: חנני לדל

בתוך כך, בימים אלה, אושרה להפקדה תכנית מתאר, בקידום משרד האנרגיה, הכוללת יותר מ-130 חלקות ניסוי למתקנים אגרו-וולטאי, במסגרת הקול הקורא של משרדי האנרגיה והחקלאות חברו במכון המחקר מיגל לחברות האנרגיה, על מנת להוביל את המחקר לבחינה והטמעה של טכנולוגיות אגרו-פוטווולטאיות ב-50 אתרים בארץ!

כמו כן, הקים מכון המחקר מיגל את מרכז הידע בתחום ה-APV המהווה מוקד מחקרי וגיבוש הידע לטובת החקלאים, בעלי הקרקע, חברות האנרגיה והטכנולוגיה, היזמים והרשויות.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here