קרדיט: יח״צ

נובו אוקאדה (Nobu Okada) מייסד ומנכ״ל חברת הלוויינים Astroscale, מובילת השוק בתחום הקיימות בחלל לטווח הארוך, זכה בתואר איש השנה בקטגוריית ׳חברות החלל הקטנות/בינוניות׳. האות, עבור החדשנות והמצוינות של החברה, הוענק לאוקאדה על ידי מגזין תעשיית החלל היוקרתי SpaceNews. 

בנימוקי הזכייה ציינו אנשי SpaceNews את העובדה שאוקאדה סיים באחרונה סבב גיוס של 51 מיליון דולר וכי החברה בהובלתו ערוכה להטסה לחלל (שתיערך במרץ 21) של משימה מסחרית ראשונה כדי להדגים את יכולותיה בפינוי פסולת חלל. הוא נחשב לאחד הקולות המובילים בתחום החלל כיום ומשמש בין השאר כסגן נשיא בפדרציה האסטרונאוטית הבינלאומית וכיו״ר משותף של תחום החלל במועצת הפורום הבינלאומי.

Astroscale היא החברה היחידה בעולם כיום המתמקדת בלעדית באספקת שירותים בחלל הן במסלול לווייני נמוך (״LEO״) והן במסלול גיאוסינכרוני (״GEO״ – גובה 35,786 ק״מ מעל קו המשווה של כדור הארץ). החברה שנוסדה בשנת 2013 מפתחת פתרונות לוויינים זעירים שישמשו למגוון משימות בחלל, דוגמת הארכת חיי לוויינים, סילוק פסולת חלל ושינוי מיקום לוויינים בעודם במסלולם בחלל. 

Astroscale ישראל (לשעבר Effective Space), שנוסדה על ידי אריה הלזבנד, יזם, מנהל מפעל החלל של התע״א לשעבר ומראשוני תעשיית החלל בישראל, נחשבת בין החלוצות העולמיות בתחום שירותי תפעול בחלל. החברה פיתחה כמה מטכנולוגיות השירות בחלל, המבטיחות והחדשניות ביותר בשוק תוכנית לווייני ה- Space Drone שלה, שמתפתחת כיום לפלטפורמה להארכת חיי הלוויינים של Astroscale במסלול גיאוסינכרוני, כבר זכתה להכרה רחבה על ידי מפעילי לוויינים מובילים – כולל בקרב לקוחות פוטנציאליים   כפתרון חסכוני, חדשני ותואם לשירות לוויינים בחלל. 

״הפרס שקיבלנו הוא אישור למאמצים שלנו למציאת פתרונות לשמירה על החלל לטובת הדורות הבאים. מדובר במשאב טבע שאינו מתחדש ויש כיום הבנה הגדלה והולכת  ששמירה על כדור הארץ אינה אפשרית בלי שמירה על החלל באמצעות טכנולוגיות מבוססות חלל. אנו עובדים כיום עם התעשייה העולמית כדי להגדיר מטרות עסקיות ולקבע מדיניות אחראית שתצמצם נזקים של פסולת חלל ולשמירה על החלל לטובת הדורות הבאים״.  

סרטון המחשה: 

https://youtu.be/HCWxdK7l0hI

למידע נוסף: https://astroscale.com/

קרדיט: יח״צ

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here