קרדיט: חברת קולוגו מערכות

יום שלישי 26.1.2021 החל מהשעה 13:00 – צפייה ללא תשלום

 מו"פ צפון, ארגון המחקר והפיתוח של הייצור החקלאי בצפון, במכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל, ממשיך בסדרת כנסים מקוונים, בנושאים שונים של המחקר החקלאי היישומי, ההרצאות משודרות בכל יום שלישי, החל משעה 13:00, בדף הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של מו"פ צפון, הצפייה ללא עלות.

ב- 26.1.2021, יתקיים כנס מקוון בנושא חקלאות עתידית, במסגרתו יועברו שתי הרצאות של ד"ר עודד לירן ממיגל על מחקר ייחודי ופורץ דרך, לפיתוח אינדקס למדידת קצב יצרנות ראשונית בצמח, בטכנולוגיה של רחפנים באמצעות חישה מרחוק, המאפשר למדוד את קצב מעבר האלקטרונים במערך הפוטוסינטטי של הצמח ולדעת כיצד מרגיש הצמח ברגע המדידה, כמו גם, לחזות מה תהיה כמות הפרי על עצי המטע בסוף העונה ומהו המועד הנכון ביותר לקטיף והרצאתה של החוקרת לויה כץ-שמחאי ממיגל על חישת פוטוסינתזה של הצמח מרחוק וניטור מוליכות פיוניות בחישה מרחוק והרצאה של על השקיה מדייקת במטע אפרסקים.

בכל כנס מתקיימות שתיים-שלוש הרצאות. החוקרים המרצים יהיו און ליין בזמן ההרצאות להשיב לשאלות (בהערות בתחתית חלון ההרצאה).

בין הנושאים שיוצגו בכנסים הקרובים: שתלנות חדשה בתפוח, קינואה כגידול שדה חדש, השקיה מאוחרת בכרם יין, תכנית אינטרודוקציה בגלעיניים ועוד.

החוקרים המרצים בכנסים המקוונים, נמצאים און ליין, בזמן ההרצאות להשיב לשאלות (בהערות בתחתית חלון ההרצאה). המחקרים המוצגים, מתבצעים במו"פ צפון, הודות לתקציבים ציבוריים. באמצעות מיזם הכנסים וממחויבות המו"פ, ניתן להפיץ את הידע לציבור הרחב ולחקלאים, וכחלק אינטגרלי ממהות עבודת המחקר והפיתוח לטובת חקלאי ישראל והצפון.

מו"פ צפון, ארגון המחקר והפיתוח החקלאי באזור הצפון, הוא המו"פ האזורי הפריפריאלי הגדול בישראל הפרוש על פני מרחב גדול, המאופיין במגוון אזורים גיאו אקלימיים שונים ועוסק בקשת נושאים נרחבת ומגוונת בהתאם לצרכים לקידום החקלאות בצפון.

 ההשתתפות בכנסי מו"פ צפון ללא עלות ואין צורך בהרשמה מוקדמת.

קרדיט: חברת קולוגו מערכות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here