גוגל אנליטיקס

גוגול אנליטיקס היינו שיירות חינמי של גוגל המאפשר בדרך הטובה ביותר לדעת מה מצב האתר שלכם בזמן אמת ולהעריך אם התוכן שלכם מוצא חן בעיני הגולשים, כמה זמן הם מבלים באתר, באיזה שעות מאיזה אזורים בארץ הם באים ועוד. מידע זה נותן לכם את הכוח להגדיל את כמות המשתמשים ואת זמן השהותם באתר.

אם תמיד רצית ש:

  • האתר שלך ידורג במקומות גבוהים במנועי החיפוש.
  • שהיו לך הרבה גולשים.
  • שכמות המכירות דרך האתר יגדלו.
  • שהמוצר שלך יהפוך להצלחה.

ישנם מיליוני אתרים ברחבי האינטרנט. חלקם מאוד מצליחים וחלקם גוססים או מתים, אבל למה ? הסיבה לכך היא לא חוסר התמדה וניסיונות הרבים מצד בעלי האתרים וגם לא בגלל שהתוכן לא טוב אלא בגלל שאין להם את אסטרטגית השיווק הנכונה ואינם יודעים איך לדעת מה היא. לבעלי האתרים הללו אין מושג מי הם המבקרים באתרים שלהם?, מה הם מחפשים באתר שלהם?, איזה דפי אינטרנט בתוך האתר שלהם הם יותר פופולריים ואיזה פחות. לסיכום, אין להם שום מידע על מי הם אנשים שבשבילם הם עובדים.

אחרי ההרשמה לאתר לא תמיד ברור מה כל המספרים והמושגים האלה אומרים ומה עושים איתם? דבר ראשון שאני עשיתי זה להפסיק לבהות בכל המספרים ולנסות לעשות שמשהו מועיל איתם. זיכרו, אתם לא צריכים מומחים באסטרטגיית שיווק אינטרנט או כל ממחה אחר שלא תמיד מסביר לכם מה בדיוק הוא עושה למרות שאתם משלמים לו על השירות.

בואו ונסתכל על כמה דוגמאות שימושיות

1. מאיפה רוב המשתמשים שלכם באים?

ניתן לראות זאת ע"י כניסה ל-map overlay ב-Visitor

2. מאיזה דפדפנים נכנסים אלכם הכי הרבה ומאיזה מערכות הפעלה ?

3. מהם הדפים הנצפים ביותר ומה קורה בתוך כל דף ?

לסיכום, גוגל אנליטיקס נותן לכם את הכוח לשלוט בתוכן שלכם בצורה יעילה יותר, עוזר לכם להבין את הצרכים של המשתמשים שלכם וע"י כך אתם יכולים להעלות את כמות המשתמשים באתר. מה שחשוב זה שתהיו סובלניים, לוקח זמן להבין איך זה עובד ומה צריך לעשות אבל בסופו של דבר כשתראו את התוצאות זה יהיה שווה את המאמץ.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here